PROKART I etapp Põltsamaal

PROKART I etapp Põltsamaal

2019. aasta Prokart sarja avaetapp toimus Põltsamaa Kuningamäe ringrajal 3 – 4.05. Võistlusest võttis osa muljet avaldav arv osalejaid (127), kes täitsid võistlejate koosolekul rivistuses kogu stardisirge.

Nagu aasta esimestele etappidele omane oli ilm heitlik. Kui kolmapäevase vabatrenni ajal said võistlejad testida rada kuivades ja soojades tingimustes, siis kaks järgmiste päeva oldi silmitsi külma ja märja ilmaga. Võistluspäeva hommik algas kuiva rajaga, mis andis võimaluse esimesed võistlussõidud kuivalt maha pidada. Teise finaalsõitude sessiooni keskel, vahetult enne Rotax Junior sarja starti, hakkas aga uuesti sadama ning sadu kestis vahelduva eduga kuni autasustamiseni välja. Muutlikes ilmaoludes läks seega vaja nii mehaanikute kogemust kardi seadistamisel ilmastikule vastavalt, kui ka sõitjate ülimat tähelepanu muutlikes rajaoludes kiireid ringiaegu näidata.

Vaatamaa heitlikule ilmale oli Põltsamaa Prokardi etapp AGS Racing meeskonnale edukas, kuna võit toodi koju nii Micro 60 (Meryl Peldes), Rotax Senior (Dominic Sinkevits) ja Rotax Senior Open (debütant Kari Maripuu) klassides.

AGS meeskond elas Põltsamaal üle ka mõned teravamad hetked, kui reedese vabatreeningu ajal tegi märjal rajal pikema õhulannu Rotax DD2 sarja piloot Erich Kühn ja võistluspäeva kvalifikatsioonis sõitis rajapiirdesse Rotax Junior sõitja Patrick Õiemets. Kui Kühnil õnnestus palavikuga võideldes laupäevases võistluses kaasa lüüa, siis Patrick pidi võistluse kahjuks sellel korral vahele jätma.

Meeskond tänab ühtlasi keerulistes ilmaoludes tehnilise ettevalmistuse eest oma tublisid mehhaanikuid ja kõiki sõitjaid.

Login

Lost your password?